Znajdź swoje miejsce na Kaszubach

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności Aktualności RSS

Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 z dodatkowymi atrakcjami

Konkursy kibicowania i typowania, strefa fitness, zabawy sportowe dla dzieci to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekają na kibiców podczas zbliżającego się Prime Food Triathlon Przechlewo 2016. Impreza będzie miała również charytatywny wymiar – podczas niej odbędą się: Dzień Krwiodawstwa, odsłona akcji #dobropowraca, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywności czy zbiórka kilometrów w ramach akcji „Naszym celem pomaganie, poprzez rower i bieganie”.
Wielkie święto triathlonu i dobrej zabawy odbędzie się nad jeziorem Końskim w dniach 3-4 września 2016. Wspaniała rodzinna atmosfera oraz liczne atrakcje przyciągną do Przechlewa setki zawodników i kibiców.
Kibicowanie z atrakcjami
Tradycyjnie w Przechlewie odbędzie się konkurs kibicowania. W tym roku będą mogli wziąć w nim udział nie tylko sympatycy triathlonu, ale również wolontariusze.
Wielu triathlonistów wyjeżdża z Przechlewa z niezapomnianymi wspomnieniami właśnie dzięki gorącemu dopingowi kibiców i wolontariuszy. W tym roku postanowiliśmy dodatkowo nagrodzić osoby zaangażowane w przygotowanie imprezy, które będą wspierać zawodników na trasie – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów. – Jestem przekonany, że żywiołowe wsparcie kibiców da Tribohaterom siłę i energię do pokonywania malowniczej, choć wymagającej trasy oraz walki o jak najwyższe cele – dodaje.
Zgłoszenia do konkursu kibicowania odbywają się drogą mailową (do 2.09.2016 pod adresem office@primefood.com.pl z dopiskiem „Konkurs kibicowania"). Podczas imprezy rozegrane zostaną również konkursy typowania wyników – w sobotę dla „połówki” i w niedzielę dla „ćwiartki”, w których nagrodami będą rowery szosowe. Przed zawodami wszystkich uczestników rozgrzeje ekipa latających papci Fly-Board.pl, która wykona efektowny pokaz na jeziorze Końskim. Nie zabraknie również pokazów zumby i atrakcji dla dzieci od Junior Football Academy Przechlewo. Tegoroczną nowością będzie sobotnia strefa fitness przygotowana we współpracy z Fitness Club KaNaMa. Kibice będą mogli znaleźć w niej przyrządy do treningu funkcjonalnego i wziąć udział w konkursach z nagrodami.
Sportowe pomaganie
Podczas Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 odbędzie się wiele charytatywnych inicjatyw. Jedną z nich będzie niedzielny Dzień Krwiodawstwa przygotowany we współpracy z Człuchowskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi. Na terenie imprezy pojawią się również przedstawiciele Chojnickiego Banku Żywności oraz uczestnicy akcji #dobropowraca, polegającej na zbiórce sprzętu sportowego rzecz podopiecznych człuchowskiego domu dziecka. Z kolei w zawodach sportowych nie zabraknie zawodników ZKS „Contra”, którzy będą „zbierać” kilometry w ramach akcji „Naszym celem pomaganie, poprzez rower i bieganie”.
Każdy, kto w weekend 3-4 września odwiedzi Przechlewo będzie mógł zobaczyć na trasie ponad 800 Tribohaterów, miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a przy tym zrobić coś dobrego dla siebie i dla innych. Zapraszam wszystkich do wspólnego udziału w wielkim święcie triathlonu i dobrej zabawy. Gwarantujemy niezapomniane sportowe emocje i moc pozytywnych wrażeń – dodaje Paweł Nowak z Prime Food.
Mistrzowskie zmagania
Zmagania indywidualne zostaną rozegrane na trzech dystansach: 112,99 km (tzw. „połówka”), 56,5 km (tzw. „ćwiartka”) oraz 28,25 km (czyli „sprint”), a drużynowe na dystansie 56,5 km. W Przechlewie odbędą się także Mistrzostwa Enea Tri Tour, które pozwolą wyłonić najlepszych zawodników tegorocznego sezonu triathlonowego. Start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Etap pływacki będzie rozgrywany na jeziorze Końskim, a etap kolarski na trasie Przechlewo – Rzeczenica. Całość zakończy bieg po okolicznej trasie. Szczegóły na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl, oraz na fanpage’u Triathlon Przechlewo na portalu Facebook.

Dodatkowych informacji udziela:
Beata Grześkowiak
Biuro Prasowe Prime Food Triathlon Przechlewo
e-mail: b.grzeskowiak@prelite.pl
m.: +48 601 065 576

 

sport « wróć zobacz więcej aktualności »