Znajdź swoje miejsce na Kaszubach

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności Aktualności RSS

Kluczowe dla naszego portalu pytanie o to, dlaczego na Kaszuby ma kolejną odpowiedź.

Jesteśmy przekonani, że wielu z naszych odbiorców jest fanami dobrej kuchni i dobrych trunków. Jakkolwiek, miejsc z gwiazdkami Michelina nie ma w Polsce wiele, to jednak, Michelin nie jest jedynym na rynku znawców smaku badaczem dobrych smaków i drogowskazem wskazującym, gdzie powinniśmy się stołować i jakie wina pić.

Nie mniej niż Michelin ważny niż przewodnik Michelina jest przewodnik Gault&Millau. To znane i poważnie traktowane wydawnictwo stanowi może nie alternatywę dla Michelina, ale jest zdecydowanie bardziej realistycznym, w sensie skorzystania z jego wskazówek przez wielu z nas, przewodnikiem po dobrej kuchni, która nie jest ograniczona wielkością portfela i długością kolejki.
 
Edycja przewodnika na rok 2016 odnotowała znaczący wzrost standardów w Polsce. Na liście pojawiło się wiele obiektów z Polski, a w tym wiele obiektów z Kaszub i Pomorza.

Namawialiśmy naszych odbiorców do odwiedzenia Kaszub. Wskazywaliśmy na wiele miejsc, które są warte zainteresowania. Jedna z tras, na konieczność odwiedzenia której wskazywaliśmy biegnie od Kartuz w kierunku Sianowa i Stryszej Budy a następnie Lasów Mirachowskich, w których za kilka dni odbędą się jazzowe koncerty. Droga ta, nieważne, czy w jedną, czy w drugą stronę biegnie przez rejon Prokowa i Sytnej Góry.

O kogo chodzi? O Kania ​ Lodge. Hotel na poziomie, którego nie powstydzą się ludzie w świecie. Hotel znajduje się na terenie rezydencji z piękną winnicą znajduje się w przepięknym otoczeniu z widokiem na leżące u jego stóp ljezioro i okoliczne lasy i wzgórza. 

Co docenili międzynarodowi audytorzy? A no, 15 stylowych pokoi, aztakże znajdujący się w odosobnieniu luksusowy prywatny domek o najwyższym standardzie wyposażenia. Większość z pokoi ma  własne tarasy, a wiele z nich kominki, które w lecie nie muszą zapewniać ogrzewania, ale atmosferę. 

Rezydencja jest idealnym miejscem dla miłośników tenisa, bo jest tu prywatny kort tenisowy. Są też rowery, sprzęt pływający, spa. Dodstęp do internetu jest, jak to mówił kalsyk, oczywistą oczywistością.

Dlaczego to miejsce? Daletego, że kuchnia w tym miejscu serwuje dania wywodzące się z lokalnej tradycji i bazujące na lokalnych produktach, a w tym na jagnięcinie z własnej hodowli. Z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie stało się argumentem dla auditorów Gault&Millau, którzy wpisali obiekt na listę polecanych w Polsce w 2016 roku.

Drugim filarem, na którym opiera się to miejsce jest własna winnca i piwnica na skalę międzynarodową. Amatorzy wina mogą tu spróbować nie tylko oryginalnego wina z Kaszub, ale również ponad 250 win z najważniejszych rejonów winiarskich świata. Co ważne, ludzie, którzy odróżniają jakość wina zależnie od roku uprawowego mogą tu buszować w rocznikach sięgających zeszłęgo tysiąclecia. Podobnie do jedzenia, piwnica Kania Lodge została doceniona przez topowy magazyn winiarski świata - miesięcznik Wine Spectator, który po raz kolejny przyznał kolekcji win Kania Lodge wyróżnienie pod nazwą Award of Excellence. Jednooczeniśnie uznał, że Kania Lodge jest jednym z najlepszych miejsc do spożywania wina na świecie.
.
Amatorów bardziej wytrawnych trunków może ucieszyć produkt z gatunku DRY DRY, a więc wódka z ziemniaków uprawianych na Kaszubach. Kania Lodge szczyci się dwoma produktami o międzynrodowej renomie. Marka Vestal Vodka i Kania są znane w sporej części Europy.  

Jest taki facet, który nazywa się Andrew Harper. Ma tyle forsy i czasu, że jeździ po świecie i szuka miejsc, w których wypoczynek można uznać za idealny. Aktualnie poleca mniej niż 1000 miejsc na świecie. Czy wiecie, że mimo, że Andrew ocenia z reguły duże obiekty, to Kania Lodge również go zainteresowało? Ze względu na swe walory i nagrody i wyróżnienia w innych dziedzinach uznał ją za jeden z 500 najbardziej interesujących obiektów hotelowych na świecie. 

Zapraszamy do tego wyjątkowego obiektu.

Redakcja NaKaszubach.eu
 

Polecamy « wróć zobacz więcej aktualności »