Znajdź swoje miejsce na Kaszubach

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności Aktualności RSS

2 lipca 2016 roku XVIII Światowy Zjazd Kaszubów

2 lipca 2016 roku XVIII Światowy Zjazd Kaszubów odbędzie się we Wdzydzach. Po raz pierwszy na wsi, w Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym, które jest najstarszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu, prezentuje dorobek kaszubskiej, kociewskiej i borowiackiej kultury materialnej i w 2016 roku obchodzi 110 rocznicę działalności.

Ale podczas Zjazdu Kaszubów będzie można się spotkać nie tylko w skansenie – tym wielkim świętem żyć będą całe Wdzydze. To niewielka wieś, gdzie na stałe mieszkają 184 osoby. Jednak w sezonie letnim Wdzydze zamieniają się w prawdziwe centrum turystyki goszcząc nad pięknym jeziorem tysiące osób.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i integracji, w duchu przyjaźni i przywiązania do małej kaszubskiej ojczyzny.

Do Wdzydz można przyjechać Transcassubią. Pociąg przyjedzie z Chojnic do Olpucha, skąd uczestników Zjazdu Kaszubów do Wdzydz zawiezie 6 autobusów (autobusy podmiejskie o pojemności 80 osób każdy). Przyjazd pociągu z Chojnic do Olpucha - godz. 9:30. Odjazd z Olpucha do Chojnic - godz. 19:30 (autobusy przewiozą uczestników Zjazdu z Wdzydz do Olpucha). Transcassubia w Kościerzynie skomunikowana będzie z pociągiem relacji Gdynia – Kościerzyna.

Podobnie jak w zeszłym roku za przejazd Transcassubią pobierana będzie opłata w wysokości 10 złotych. Bilety można rezerwować pod nr tel. 506 983 560 lub 697 533 495, lub e-mail: lilianna.grosz@gmail.com.

Bytowiacy na Zjazd mogą się wybrać również pociągiem. Ten wyjedzie z bytowskiego dworca o godz. 7:00 z przesiadką w Lipuszu do składu z Chojnic, którym dojedzie przez Kościerzynę do Olpucha.

o Kaszubach « wróć zobacz więcej aktualności »